izmiri gezerken izmir rent a car her vakit yaninizdaizmir rent a car Ege’nin uçmak köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan ve Teos’a denli uzanan Ege sahil çizgisi üzerinde arazi alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine sınırlanmış olan bu sevimli kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik yaka şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz yan binler üstünde tatilciyi ağırlıyor. dingin okunuşu huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta durgunluk arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası okunuşu keyifli yaz geceleriyle Özdere, deniz tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki diğer tarihsel ve turistik yerlere ulaşımın fazla gamsız olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. pak denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın tümsek güzelliğiyle yaşandığı İzmir tatil yerleri arasında bulunuyor.

3000 yıllık eş geçmişe iye Seferihisar, İonyalılara da nesil sahipliği yapmış. veli Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde mahal düzlük Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından dolayı geçmişten günümüze ölçüsünde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan katı fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi dinlenme yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca ve en kıymetli mesire yeri.

Dünyanın en çok sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin muhteva içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta kent ve ingiliz ingilizcesi Slow hafif kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz site kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. temel döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya sığınmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den dahil olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihi okunuşu arkeolojik değere ehil İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın en stratejik esenlik merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin namlı hekimlerinin yetiştiği yalnız tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 almanak tarihsel geçmişi olan, UNESCO dış Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde dünya saha Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, ab okunuşu SPA terapileri, meditasyon, telkin, doğal bitkisel karışımlar, masaj, aromaterapi, hususi diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara onma dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin en önemli ilçelerinden biri olan Bergama, acı ve yaylaları ile de natür tutkunlarının okunuşu doğa tatili tercih edenlerin bir numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde makam düzlük Selçuk, sadece Türkiye’nin değil dünyaca namdar arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak onaylama edilen Artemis Tapınağı bu kaymakamlık sınırlarında durum alıyormuş.

Antik Çağın işaret stratejik iskân yerlerinden biri olan Selçuk, adeta engelsiz ambiyans müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa Bey bilgi al Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans akarsu Kemerleri ve Pollio akarsu kemeri ile çok sayıda tarihi değerlere konut sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihi öneminin dışında ilçe sınırları içerisinde durum meydan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret iyi denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret yaygın ve en çok gezgin çeken kumsalı. doğa, tarih ve deniz tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda ö Şirince Köyü yine yöresel birleşik gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında iz alıyor.

İzmir’e genişlik yakın dinlenme yerleri arasında vaziyet düzlük Urla, İzmirlilerin dinlenme için genişlik fazla yaratma yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla aynı zamanda Ege Denizi’nin bilinen genişlik önceki limanı olan Liman Tepe’ye de ev sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnız 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden kaçınmak hakkında okunuşu işaret kazançlı rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız okunuşu güneyi Ege Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın tümsek cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in genişlik spesiyal tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla karın içe olduğu Urla’da sahip olduğu mutedil iklimi sayesinde her yılın tercih edilen dinlenme rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları ve leziz katmeri ile tabanı tadına meraklı olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda sağlam Ege mutfağı okunuşu leziz Ege otları Urla’yı kıymetli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde görev meydan Foça, ölüm denli temiz, aydınlık denizi ve plajlarıyla bozulmadan mütebaki en ekonomik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir tatil yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilindik Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e derecesinde uzanan mıntıka içerisinde iz alıyor.

Mavi turlarla her yaz fazla sayıda yerli ve yabancı görme ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun yaşam alanlarından biri. şehir Antik Çağda birleşik yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan dolayı Phokaia adını almış ve bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. Eski tariz evlerin tali yana sıralandığı Foça sahilinde felç sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *